نمايشگاهها

1397/4/6 0:0

 

به مناسبت فرا رسيدن هفته كتاب و كتابخواني كتابخانه مركزي اقدام به برگزاري نمايشگاه كتاب با همكاري  انجمن كتابداري و اطلاع رساني پزشكي كرد. اين نمايشگاه از تاريخ 20 الي 24 آبان در طبقه اول كتابخانه مركزي برگزار شد و  هر روز همراه با يك مسابقه بود. تخفيف خريد كتاب از نمايشگاه 10 الي 30 درصد بود.  دکتر سعید کشمیری رئيس دانشگاه علوم پزشكي نيز از نمايشگاه كتاب در كتابخانه مركزي ديدن كرد. دکتر کشمیری در بازدید از کتابخانه مرکزی علامه بلادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و نمایشگاه کتاب به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی و بزرگداشت آیت‌الله علامه طباطبایی و روز کتابدار گفت: اگر معتقد باشیم ارزش دانشگاه به پژوهش است این مهم جز بااهمیت دادن به کتاب و کتاب‌خوانی میسر نمی‌شود.
وی تصریح کرد: دوران دانشجویی همان‌طور که از اسمش پیداست برای مطالعه و کتاب خواندن بستر مناسبی را فراهم می‌کند.
دکتر کشمیری افزود: در جوامع پیشرفته دنیا که اهمیت مطالعه و خواندن مطالب مختلف بر مردم آشکارشده است، بهبود وضع مطالعه و راه‌های صحیح و تسریع در این امر و درک بهتر و فهم مطالب یکی از اقدامات مهم آموزشی محسوب می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی شرط توسعه فرهنگی و اقتصادی است که باید در جامعه فراگیر شود.
کتاب باید به‌عنوان یکی از کالاهای اصلی همیشه در سبد کالای خانوارها به‌ویژه دانشجویان باشد
دکتر کشمیری بابیان اینکه کتاب باید به‌عنوان یکی از کالاهای اصلی همیشه در سبد کالای خانوارها به‌ویژه دانشجویان باشد گفت: تمام جوامع توسعه‌یافته به امر مطالعه و تحقیقات توجه و اهمیت داده چراکه بدون این فرهنگ هیچ جامعه‌ای پیشرفت نمی‌کند.
کتاب زیربنای تمدن بشری است
وی بابیان این‌که کتاب زیربنای تمدن بشری به‌ویژه در عصر حاضر است، گفت: کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط و انتقال مفاهیم است که باید والدین از همان ابتدا در خانواده کودکان را با کتاب مأنوس کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه تأکید کرد و گفت: امروز روزگار دانش، تعقل، فرهنگ و تکنولوژی است که کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط است بنابراین رشد کتاب‌خوانی شرط توسعه فرهنگی و اقتصادی که باید در جامعه فراگیر شود.

                  


تاریخ بروز رسانی:   23 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >