تبریک رياست كتابخانه مركزي دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی

22 آبان 1397

سرکار خانم زهرا صفایی ریاست کتابخانه مرکزی دانشگاه طي پيامي فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی  را تبريك گفت.

متن كامل پيام به شرح زير است:
کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری نیز، نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است.
اهمیت کتابخوانی در اسلام به‌قدری است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم، و علم توأم شده است. تاکیدات مقام معظم رهبری نیز که کتابخوانی و علم آموزی را نه تنها یک وظیفه ملی که یک واجب دینی برشمرده اند، بر عزم راسخ مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی در این حوزه صحه می گذارد.
تقویت و اشاعه این موضوع و همچنین فرهنگ سازی مسئله کتاب و کتابخوانی ، نیازمند عزم ملی است ، بدین گونه که تمامی مسوولین با آگاه سازی و اطلاع رسانی در بین مردم ، باید جامعه هدف را به سمت کار مفید که همان بحث مطالعه کتاب و کتابخوانی است ، سوق دهند و اجرای دقیق  این مسوولیت خطیر از مهمترین مسائل است.
اینجانب ضمن تبریک هفته کتاب وکتابخوانی، از تمامی تلاشگران عرصه اندیشه و قلم که نقشی را بر صفحه کتاب ها می نگارند و آنانی که کتاب را می خوانند تا بیشتر بدانند و هم آنانی که در مسیر اعتلای فرهنگ کتابخوانی  حرکت می کنند نهایت تقدیر و قدردانی را دارم و از خداوند منان خواستار توفیق روز افزونشان هستم.

زهرا صفایی

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر


کلمات کلیدی:
هفته.کتاب     پیام.تبریک     زهرا.صفایی    

تاریخ بروز رسانی:   22 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >