درباره كتابخانه

1393/9/9 0:0

 

 كتابخانه مرکزي علامه بلادي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر از سال 1367 فعاليت خود را آغاز نموده است و ساختمان جديد آن در 3 طبقه با مساحت 1200 متر مربع مهرماه سال 1391 در سايت پرديس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر افتتاح گرديد. كتابخانه مركزي اکنون با مجموعه‫اي بالغ بر 23 هزار عنوان کتاب فارسي و 3444 عنوان كتاب لاتین و نیز امکان دسترسی به بانک‫هاي اطلاعاتي معتبر علمی،  پایان‫نامه کارشناسی ارشد و دکترا توانسته است به كاربران خود در رشته‌هاي حوزه پزشكي خدمات ارائه دهد. اين كتابخانه مجهز به سامانه مديريت منابع آذرخش مي‌باشد. با استفاده از اين سامانه http://elib.bpums.ac.ir  كليه اعضا مي‌توانند، تمامي فرايند عضویت، جستجو را بصورت اينترنتي انجام دهند. اين كتابخانه اولين كتابخانه مدرن دانشگاهي است كه از پيشرفته‌ترين امكانات نرم‌افزاري و فناوري‌هاي نوين در حوزه كتابخانه‌ها مانند ( سيستم امانت و بازگشت خودكار و RFID) ... بهره‌مند است.

 بخش‫های مختلف کتابخانه در دو طبقه قرار گرفته‫‌اند. در طبقه همکف بخش امانت و مخزن كتب فارسي و لاتين، در طبقه اول بخش‫هاي مرجع، اسناد و يايان‫‌نامه، مخزن كتب كتابخانه امام محمدباقر(ع)، مخزن مجلات، بخش فهرستنويسي و آماده‌سازي، بخش اداري و مديريت و سالن كنفرانس، طبقه دوم  بخش اطلاع رساني، سالن‫‌هاي مطالعه و سالن كنفرانس واقع شده است.
وظيفه کتابخانه مرکزي تهيه و آماده‌‫سازي منابع چاپی و الکترونیکی و همچنين سياست‫گذاري ارائه خدمات و نحوه استفاده از این منابع است.

 هدف كتابخانه عبارت است از تامين منبع چاپي و الكترونيكي لازم و كافي، جهت مطالعه و تحقيق تمامي اعضاي كتابخانه همراه با فراهم نمودن محيطي مناسب جهت استفاده و تحقيق و مطالعه، در كوتاه‌ترين زمان و مفيدترين شرايط ممكن مي‌باشد.

کلمات کلیدی:
تاريخچه.كتابخانه.مركزي     علامه.بلادي        

تاریخ بروز رسانی:   17 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >