درباره كتابخانه

1393/9/9 0:0

»تاریخچه کتابخانه:

 كتابخانه مرکزي علامه بلادي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر از سال 1367 فعاليت خود را آغاز نموده است و ساختمان جديد آن در سال 1391 در سايت پرديس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر افتتاح گرديد.

 »فضای فیزیکی کتابخانه:

ساختمان جديد كتابخانه مرکزي علامه بلادي در 3 طبقه با مساحت 1200 متر مربع در سايت پرديس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر می‌باشد. بخش‫های مختلف کتابخانه در دو طبقه قرار گرفته‫‌اند. در طبقه همکف بخش امانت و مخزن كتب فارسي و لاتين، در طبقه اول بخش‫هاي مرجع، اسناد و يايان‫‌نامه، مخزن كتب كتابخانه امام محمدباقر(ع)، مخزن مجلات، بخش فهرستنويسي و آماده‌سازي، بخش اداري و مديريت و سالن كنفرانس، طبقه دوم  بخش اطلاع رساني، سالن‫‌هاي مطالعه و سالن كنفرانس واقع شده است.

»تعداد اعضای فعال کتابخانه:

تعداد اعضای فعال کتابخانه مرکزی علامه بلادی 1877 نفر می‌باشد. اين كتابخانه مجهز به سامانه مديريت منابع آذرخش مي‌باشد. با استفاده از اين سامانه http://elib.bpums.ac.ir كليه اعضا مي‌توانند، تمامي فرايند عضویت، جستجو را بصورت اينترنتي انجام دهند. اين كتابخانه اولين كتابخانه مدرن دانشگاهي است كه از پيشرفته‌ترين امكانات نرم‌افزاري و فناوري‌هاي نوين در حوزه كتابخانه‌ها مانندسيستم امانت و بازگشت خودكار و RFID بهره‌مند است.

 »نوع مخزن کتابخانه:

كتابخانه مركزي اکنون با مجموعه‫اي بالغ بر 23 هزار عنوان کتاب فارسي و 3444 عنوان كتاب لاتین و نیز امکان دسترسی به بانک‫هاي اطلاعاتي معتبر علمی،پایان‫نامه کارشناسی ارشد و دکترا توانسته است به كاربران خود در رشته‌هاي حوزه پزشكي خدمات ارائه دهد. مخزن کتابخانه بصورت باز می‌باشد

»هدف کتابخانه:

هدف كتابخانه عبارت است از تامين منبع چاپي و الكترونيكي لازم و كافي، جهت مطالعه و تحقيق تمامي اعضاي كتابخانه همراه با فراهم نمودن محيطي مناسب جهت استفاده و تحقيق و مطالعه، در كوتاه‌ترين زمان و مفيدترين شرايط ممكن مي‌باشد.

»ماموریت کتابخانه:

تقویت آموزش، پژوهش و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه و حمایت از تلاش‌های دانشگاه در جهت ارتقای سلامت، از طریق تهیه، توسعه و تسهیل دسترسی به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز جامعه دانشگاهی و مدیریت بهره‌برداری از منابع علمی است.

کلمات کلیدی:
تاريخچه.كتابخانه.مركزي     علامه.بلادي        

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۲

 


چاپ
< >